Чи потрібно купати котів?



У дикій природі коти ніколи не купаються у водоймах для того, щоб упорядкувати свою шубку. Вони добре вміють доглядати свою вовну самостійно.
Регулярно миють лише породистих клубних кішок перед підготовкою до виставок.
Але іноді все ж таки доводиться купати вихованців, шерсть яких занадто забруднена, зашморгнулася і виглядає неохайно.
Купати домашніх улюбленців потрібно не частіше одного разу на 2-3 місяці, щоб не пересушувати шкіру. Не всі представники сімейства котячих люблять воду, тому привчати кошеня до водних процедур потрібно якомога раніше. Але зовсім маленьких кошенят не варто купати без нагальної потреби.
На дно ванни потрібно постелити килимок, щоб кішки не ковзали по дну і не роз’їжджалися. Води наливати небагато, температура має бути 35-40 градусів. Двері у ванній кімнаті повинні бути зачинені, щоб не довелося потім мокрого кота ловити по всій квартирі. Потрібно приготувати спеціальні шампуні для тварин. Дуже добре для знежирення сильних забруднень на хвості та під лапами підійдуть паста та шампунь торгової марки Goop. Жир на хвості – це наслідок роботи сальних залоз, що часто зустрічається у котів виробників. Сигналом для купання якраз і може бути поява жирної вовни, коли не допомагає розчісування. Вовна стає тьмяною, перестає бути шовковистою, злипається в засмальцьовані бурульки і збивається в ковтуни. На суху вовну в особливо забруднених і засмальцьованих місцях (основа хвоста, на грудях, під лапами, за вухами) нанести пасту Goop і добре втерти її в шерсть і шкіру, залишити на 5-10 хвилин. У цей час потрібно постійно перебувати поруч із котом і стежити, щоб вихованець не злизував пасту з вовни. Потім помістити тварину у ванну, намочити шерсть, нанести шампунь Goop або інший (ESPREE Silky Show Cat Shampoo), добре намилити кілька разів і ретельно змити. Можна використовувати бальзам-кондиціонер, який теж ретельно змивається проточною водою з душу доти, доки шерсть не перестане ковзати.
Перед використанням шампунів слід читати інструкцію використання. Найчастіше шампуні мають густу консистенцію і їх потрібно перед застосуванням відливати в потрібній кількості окрему ємність і розбавляти з водою (іноді навіть у пропорції 1 до 16). Таким чином, шампуні виходять дуже економічні і їх на довго вистачає.


Після того, як чиста і запашна вовна вихованця буде добре промита проточною водою з душу, необхідно загорнути кота у великий махровий рушник.

Шерсть після купання бажано висушити феном. Якщо цього не зробити, то кіт довго сохне і може застудитися. Фен потрібно включати не на повну потужність і стежити, щоб потік повітря не був надто гарячим. Коти звикають до сушіння феном і згодом перестають боятися.
Після купання, правильної сушіння та розчісування шерсть вашого вихованця стане блискучою та шовковистою.