Коти та небезпеки, які можуть їх чатувати.



Кожен господар мріє, щоб його улюблений вихованець жив довго та щасливо. Однак до тих пір, поки несподівано не трапиться з твариною якесь лихо, мало хто замислюється про те, які небезпеки можуть підстерігати залишеного без нагляду домашнього улюбленця.

Коти дуже допитливі, у них сильно розвинений мисливський інстинкт, їх нестримно вабить природа і свобода, вони прагнуть новизни та пригод, але при цьому зовсім не обережні і не можуть самостійно подбати про свою безпеку.

  1. Одна з головних небезпек – це вільний вигул. Не дарма кажуть: “Якщо ви відпускаєте кота гуляти без нагляду, то не забудьте попрощатися з ним”.

На вулиці домашнього улюбленця можуть чатувати на великі неприємності. І найкраще, що може статися з породистим котом на вільному вигулі – це те, що його просто вкрадуть для себе чи з метою продажу. Решта варіантів можливого розвитку подій дуже сумні.
Кота на вулиці може збити машина, його можуть розірвати собаки, він може зачепитися нашийником від бліх за паркан або гілку дерева і повіситися, не маючи можливості самостійно звільнитися, а на дачі в сільській місцевості кіт може отруїтися, спіймавши мишу, що отруїла щуром отрутою.
Навіть якщо у вас своя територія і високий паркан, а домашній улюбленець уже багато разів гуляв у дворі і все було чудово – це все до певного часу.
Кіт може знайти лазівку під парканом або просто чогось злякатися, в паніці втекти далеко від будинку і вже ніколи не знайти дорогу назад.

Яка доля чекає в цьому випадку на нещасну тварину, яка звикла спати на подушці і мати постійний доступ до миски з кормом, зовсім не пристосована до суворих умов життя на вулиці і не вміє добувати собі їжу?
Якщо пощастить, то такий кіт у найкращому разі поповнить ряди бездомних мандрівників. Але далеко не всім свійським тваринам вдається вижити на вулиці.
Люблячий і дбайливий господар, який передбачає можливі небезпеки для свого вихованця, ніколи не допустить вільного вигулу.
Для безпечних прогулянок слід використовувати спеціальну шлейку та повідець.

Для котів потрібно підбирати не нашийник на шию (кіт легко вивільняється з такого нашийника), а спеціальні шлейки під лапи.
Краще, якщо шлейки будуть шкіряні або тканинні у вигляді маєчки. Довжину повідця можна регулювати рулеткою.

2. Ще одна смертельна небезпека для котів – це відкриті вікна у висотних будинках.

Навіть якщо кіт дуже спокійний і вже багато разів сидів на підвіконні перед відчиненим вікном, це зовсім не гарантує того, що в якийсь момент він не стрибне за пташкою чи метеликом.


Або ж не піде гуляти карнизом на сусідній балкон.

Не менш небезпечні вікна, поставлені на провітрювання. Кіт, прагнучи потрапити на вулицю, пролазить у вузьку щілину і опиняється у смертельній пастці.

Траплялися випадки, коли кіт потрапляв у віконну пастку навіть у присутності господарів. І поки господарі намагалися допомогти і всіма можливими способами звільнити вихованця, в організмі тварини вже наступали незворотні процеси: забирали задні лапи і тварина в кращому разі залишалася інвалідом, а в гіршому – гинула.
Якщо кіт потрапить у смертельну пастку залишеного на провітрювання вікна, коли він буде вдома один, то шансів на благополучний результат і виживання практично немає.
Тому, якщо в будинку є кіт, ніколи не можна залишати вікна на провітрювання, особливо без нагляду.
Проста протимоскітна сітка теж не допоможе вирішити питання безпеки, оскільки легко рветься і може випадати.
Якщо ви плануєте взяти в будинок кота, то спочатку потрібно подбати про те, щоб на вікнах стояли надійні сітки.

У нашому розпліднику на всіх вікнах стоять сталеві сітки протимоскітні фірми BANZAI. Вони нічим на вигляд не відрізняються від звичайних сіток, але дуже міцні, мають надійні кріплення та витримують вагу мейн-кунів.

3. Новорічні свята.

Убрана яскравими іграшками, ліхтариками та блискучим дощем ялинка створює незабутню святкову атмосферу і дарує очікування чудес, але в той же час може таїти потенційну небезпеку для хвостатого члена сім’ї.

Найчастіше власники навіть не підозрюють, якою небезпечною для домашнього улюбленця може бути звичайна ялинкова мішура.

Котів манить новизна, запах хвої, миготливі вогники і дощ, що шарудить, який дуже хочеться спробувати на смак.


Нерідко кішки, які продегустували дощ новорічної ночі, стають пацієнтами ветеринарних клінік, а деяким не вдається уникнути оперативного втручання.

4. Поліетиленові пакети та гумки.

Багато кішок дуже люблять жувати поліетиленові пакети, що шарудять, і так захоплюються цим заняттям, що можуть відкушувати і ковтати шматки поліетилену.
Також дуже небезпечним може бути жування кішками гумок, проковтнувши які, домашній вихованець отримає кишкову непрохідність. І якщо вчасно не помітити проблему та не провести термінову операцію, то тварина може загинути. На УЗД не завжди видно гніздо з гумок і правильний діагноз може поставити лише досвідчений лікар.

Тому потрібно стежити за тим, щоб потенційно небезпечні для життя та здоров’я предмети не опинялися в полі зору та в межах досяжності кішки.
Сюди можна віднести агресивну побутову хімію і медикаменти, залишені без нагляду.

5. У кожному будинку є кімнатні рослини, що створюють затишок та прикрашають житло.

Часто кішки стають великими поціновувачами флори у вазонах і із задоволенням жують соковиті стебла, листя та квіти.

Роблять вони це для того, щоб почистити шлунок від шерсті. У природі кішки із цією метою їдять траву. Тому, щоб зберегти кімнатні рослини, слід вирощувати для домашніх улюбленців спеціальну траву або овес.

Крім того, є рослини, отруйні для кішок, які при регулярному поїданні можуть стати причиною легеневої, ниркової та серцевої недостатності, викликати опіки слизової ротової порожнини та глотки, наслідком чого може стати набряк і навіть ядуха, а при попаданні соку отруйної рослини в очі, може розвинутись кон’юнктивіт, а у більш важких випадках може розвинутися незворотне пошкодження рогівки.