Це важливо знати тим, хто ухвалив відповідальне рішення взяти до будинку пухнастого члена сім’ї.



Для кошеня переїзд у новий будинок – це завжди стрес. Щоб мінімізувати стрес від переїзду та зробити період адаптації максимально комфортним, потрібно ретельно підготуватись до появи у вашому будинку нового члена сім’ї. Якщо ви заздалегідь придбаєте все необхідне, то непростий етап звикання та прийняття нових умов життя пройде для малюка легко та непомітно.

Перевозити кошеня можна тільки у спеціальних пластикових перенесеннях з металевими дверцятами-решітками та надійними замками (краще для авіаперевезень). Лише в цьому випадку подорож буде безпечною для вашого пухнастого друга. На дно перенесення слід покласти м’яку підстилку або матрацик та одноразову пелюшку. Надалі перенесення обов’язково знадобиться для поїздок у ветеринарну клініку, виставку чи дачу.

Також для зручного транспортування вихованця можна використовувати м’яку сумку-перенесення.

У холодну пору року перенесення необхідно утеплити. Спеціальні утеплені чохли продаються в зоомагазинах, хоча багато власників шиють такі чохли самостійно.

Предмети першої необхідності

Потрібно розділити квартиру на зони і до приїзду кошеня до будинку визначити місця, де у нього буде їдальня, спальня, ігрова та туалет.

Миска для води повинна бути містка та стійка. Воду слід використовувати кип’ячену або фільтровану і міняти щодня, попередньо ретельно помивши миску, а не просто доливати.

Миски для корму (2 шт) повинні бути керамічні або металеві (пластикові не завжди виготовляються з якісних матеріалів і у тварин можуть спостерігатися алергічні реакції або з’являтися на підборідді акне). Одна миска постійно використовується для сухого корму, інша для вологого.

Корм потрібно придбати саме той, до якого звик кошеня. Навіть якщо надалі планується годувати вихованця якось інакше, перехід на інше харчування має здійснюватися поступово.
Щоб уберегти від зазіхань на кімнатні рослини (тим більше, що деякі рослини можуть бути отруйними та небезпечними для котів), бажано посіяти овес і виростити молоду траву.

Лоток для туалету має бути великий, глибокий, з високими бортами. Наші коти не користуються наповнювачем, тому у нас в розпліднику використовуються лотки з гратами. Але за бажання новим господарям легко буде привчити кошеня до наповнювача. Це набагато простіше, ніж навпаки. Потрібно просто потроху насипати в лоток наповнювач, поступово збільшуючи кількість гранул. Іноді наповнювач насипають під ґрати лотка і тоді для кошеня взагалі нічого не змінюється. Наповнювачі бувають різні, але найчастіше використовується деревний (найбільш екологічний, недорогий та простий у використанні)

Кігтеточки та містечка-комплекси використовуються для того, щоб уберегти від кігтів меблі та килими. Кігтеточки слід вибирати великі та стійкі, враховуючи розміри дорослого мейн-куна. Іноді кутові кігтеточки прикручують до стіни. Нову кігтеточку для привернення уваги можна обробити котячою м’ятою (у зоомагазинах продається у вигляді спрею чи порошку)

Кота має бути своє місце, де він може спокійно відпочити і його ніхто не турбуватиме. Мейн-куни дуже люблять забиратися вище. Для того, щоб домашній улюбленець не стрибав по полицях та шафах, йому слід придбати високе містечко-комплекс, де будуть будиночки, полички з лежанками, гамаки, тунелі та стовпчики-кігтеточки різної висоти. Зараз у зоомагазинах та інтернет магазинах (Shinshilka.ua, “Рудий кіт” тощо) багато різноманітних моделей та пропозицій на будь-який смак. Також коти люблять м’які будиночки та лежанки.

Іграшки

Кішки люблять грати з іграшками до самої старості, що вже говорити про маленьких цікавих кошенят, яким все цікаво. Є прості недорогі іграшки (мишки, рибки з котячою м’ятою, м’ячики, вудки і махалки з пір’ячками), є іграшки дорожчі – інтерактивні їжа і рухаються від дотику, неваляшки з секретом (під час гри випадають зі спеціального отвору гранулки корму), звивисті кулькою всередині і т.д. При виборі іграшки потрібно враховувати вік тварини і безпеку (не варто купувати кульки, що шарудять, і махалки з ялинковим дощем. це може бути небезпечним, якщо кошеня відкусить і проковтне. Також потрібно дуже обережно ставитися до всіляких гумок, які дуже люблять жувати кошенята, і які у разі ковтання можуть призвести до непрохідності та операції) Кошенята, як і маленькі діти, пізнають світ і тягнуться до всього нового. Тому потрібно намагатися убезпечувати їх від небезпеки, ховати дроти, побутову хімію, медичні препарати, не залишати на краю гострі предмети та ємності з окропом. Для того щоб кошенята менше цікавилися небезпечними предметами і могли знаходити для себе безпечні розваги, і потрібні спеціальні іграшки для тварин.

Навіть за наявності великої кількості іграшок та будиночків все одно коти дуже люблять грати різними побутовими предметами та ховатися у порожніх коробках. Потрібно стежити, щоб такі розваги були безпечними для вихованця.

Для того, щоб кіт завжди добре виглядав і мав блискучу, шовковисту вовну, знадобляться шампуні, паста “Goop”, що знежирює, гребінці, щітки, ножиці для видалення ковтунів.

Також необхідно придбати кігтерез для підрізання кінчиків кігтів (2 рази на місяць на передніх лапах та 1 раз на задніх). Звичайні ножиці для цих цілей не годяться, оскільки вони розплющують і травмують котячий кіготь. Пазурі потрібно обов’язково вкорочувати, адже вони відростають надто довгі, і можуть за щось зачепившись вириватися повністю, завдаючи кішці сильного болю та дискомфорту надалі.

Не можна видаляти котам пазурі повністю, вдаючись до операції “М’які лапки”. У багатьох країнах ця каліюча операція заборонена законом, але ми все ще перебувають несвідомі ветеринарні лікарі, які погоджуються на проведення такої варварської процедури. Видалення пазурів оперативним шляхом може стати причиною неминучої загибелі тварини у разі, якщо домашній вихованець загубиться і випадково потрапить надвір.
У кота просто не залишиться жодного шансу вижити, якщо він втече, заблукає, несподівано опиниться поза квартирою і не зможе повернутися додому. Нещасна тварина буде абсолютно безпорадною у жорстокому світі.
До того ж під час операції разом з пазурами видаляються фаланги пальців і згодом тварині дуже боляче ходитиме, а при стрибках значно збільшується ймовірність падіння з висоти через відсутність кігтів і неможливості зачепитися.

Якщо підстригання пазурів здається господарям недостатньо ефективним, то в зоомагазинах можна придбати спеціальні ковпачки, які наклеюються на пазурі та можуть триматися кілька тижнів. Але при тривалому використанні клей, який додається в комплекті з ковпачками, руйнівно діє на кіготь, а це може спричиняти тварині біль. Краще все ж таки обмежитися регулярним підрізанням кінчиків кігтів і привчанням кота до кігтеточки. Тоді і меблі будуть цілими і здоров’я вихованця не постраждає.

Раз на квартал для профілактики та за 10-12 днів до планової вакцинації потрібно проводити дегельмінтизацію. Антигельмінтні препарати розраховуються за вагою тварини (найчастіше 1 таблетка розрахована на 10 кг. ваги тварини). Препарати є в таблетках (“Прател” “Дронтал” “Biheldon”), суспензіях, краплях на загривку. Підбираються індивідуально і періодично змінюються, щоб не викликати звикання.
Найлегше дізнатися вагу тварини можна взявши її на руки і зважившись спочатку з нею, а потім без неї. Різниця у показниках і буде вагою кота.
Якщо таблетку злегка обмазати вершковим маслом і покласти на пару хвилин у морозильну камеру, вона стане слизькою і коту набагато легше її проковтнути.

Дуже важливо подбати про безпеку нового члена сім’ї. Якщо ваше кошеня має жити в квартирі багатоповерхового будинку, то на вікнах обов’язково повинні бути надійні сітки, а доступ на балкон можливий лише в тому випадку, якщо він засклений і на вікнах є решітки. Мисливський інстинкт змушує котів не помічати небезпеки та стрибати за пташками, що пролітають за вікном або ходити по поруччях незасклених балконів, балансуючи над прірвою. Надійні сталеві сітки виготовляє фірма “Банзай”. Вони дуже міцні і на вигляд практично не відрізняються від звичайних антимоскітних сіток, але на відміну від звичайних сіток гарантовано вбережуть домашнього улюбленця від падіння з висоти.

Якщо у вас приватний будинок або ви плануєте вивозити кошеня на дачу, то він може гуляти тільки під наглядом і без можливості вільного вигулу. Навіть якщо територія надійно захищена високим парканом, це не може гарантувати безпеку домашньому улюбленцю. Краще відразу привчити кошеня гуляти на повідку.

Якщо дотримуватися всіх правил, то вихованець відчуватиме мінімальний стрес при переїзді в новий будинок, швидко адаптується, стане повноцінним членом сім’ї і даруватиме радість довгі роки.